Events Calendar
Ungdomstræning - NIGHTCUP |
||||||
|
|
|||||
|
||||||
Kære alle
På tirsdag er det sidste gang vi planlægger at løbe i mørke med pandelamper. Vi har derfor den årlige Nightcup, hvor vi skruer lidt op for konkurrencen og serverer varm suppe ved bålet efter løbeturen.
Vi skal løbe på FDF Friluftscenter Sletten, som er en del af Sønderskoven. Vi mødes kl. 17.45 ved Køjekredsen tæt ved Laden på Sletten (se link til kort længere nede) og er færdige med at løbe kl. ca. 19, hvorefter man kan hygge sig ved bålet med suppen.
Selvom det ikke er helt mørkt når vi mødes, så bliver det mørkt under træningen, så I skal derfor medbringe en kraftig pandelampe.
Husk varmt tøj til efter løbeturen, så I kan holde varmen imens I hygger jer ved bålet.
Medbring derudover:
Link til Googlemap - P-plads og mødested: https://goo.gl/maps/8ZM4yHCeLfE2
Link til kort - P-plads og mødested: https://drive.google.com/file/d/1qMtNZqxLmAz-l48T4IebFfi43UIFMbaO/view?usp=sharing
|